Інформація щодо організації ДПА у 2015 році

Особливості проведення державної підсумкової атестації

та зовнішнього незалежного оцінювання випускникам у 2015 році

   Зовнішнє незалежне оцінювання увійшовши дев’ять років тому в освітній простір України, посіло в ньому чільне місце та довело суспільству свою життєздатність.

   Випускники шкіл та батьки звикли до зовнішнього незалежного оцінювання, адже ЗНО дає можливість вступу до вищих навчальних закладів тим учням, які мають належний рівень знань. Щороку ЗНО удосконалюється, і в 2015 році має свої особливості.

   Особливістю зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року є той факт, що випускники складають тести з української мови та літератури, та одночасно проходять державну підсумкову атестацію 24 квітня 2015 року. Результати ЗНО з української мови та літератури зараховуватимуться як результати ДПА лише з української мови. Державна підсумкова атестація буде проводитись тільки у письмовій формі. Окрім української мови та літератури, які є обов’язковими, випускники будуть складати ДПА з інших двох предметів (математики або історії і третього предмету на вибір учня). Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як з чотирьох навчальних предметів з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, російська , французька мови)

   Завдання для державної підсумкової атестації кожен загальноосвітній навчальний заклад розроблятиме самостійно, оскільки жодних збірників завдань не буде.

  Для забезпечення гарантованої реєстрації всіх випускників на ДПА, на уроці інформатики вчитель реєструватиме учнів, керівник школи паралельно надсилатиме список своїх випускників та комплект реєстраційних документів для кожного з них до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. Пакет документів, необхідних для участі ЗНО, відповідно до поданих списків, буде направлено ВРЦЯО кожному випускникові до загальноосвітнього навчального закладу.

   Загалом, реєстрація учнів триватиме з 5 січня до 20 лютого 2015 року. Опісля всі зареєстровані випускники проходитимуть ДПА і ЗНО за єдиними тестами у визначений день 24 квітня 2015 року. За виконання тесту з української мови та літератури випускникові виставлятимуть 2 оцінки: першу – за ДПА у шкалі від 1 до 12 балів (на основі цієї оцінки випускнику видаватимуть атестат); другу – за ЗНО у шкалі від 100 до 200. На основі цього результату буде визначено – «склав» чи «не склав» ЗНО абітурієнт. Якою має бути мінімальна кількість балів для проходження ЗНО, визначатимуть експерти.

   До 12 травня результати будуть повідомлені всім випускникам. Варто зауважити, що ті випускники, які 24 квітня не складуть тест з української мови і літератури, не стануть студентами ВНЗ у 2015 році. Адже обов’язковою вимогою всіх ВНЗ до абітурієнта є складання ЗНО з української мови та літератури. Відповідно, у разі не складання тесту з цього предмету випускник не буде проходити й інші тести ЗНО. Утім, щоб ці учні могли отримати атестати про закінчення школи, навчальний заклад проведе для них ДПА вже окремо від ЗНО у визначені Міністерством освіти і науки України терміни.

   Проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури 24 квітня є обов’язковим і для переможців Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, і для переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учнів вечірніх, екстернатних шкіл. У випадку, якщо учень зареєструвався на ДПА 24 квітня, але через стан здоров’я не приїхав до пункту тестування – школа повинна провести ДПА для такого учня окремо за самостійно розробленими завданнями, а ЗНО з української мови та літератури для вступу у вищий навчальний заклад випускник складатиме під час додаткової сесії, яка відбудеться 9 червня 2015 року.

   Особливістю складності сертифікаційної роботи (тесту) є два рівні складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Вищі навчальні заклади в умовах вступу визначать, сертифікати якого рівня абітурієнт має подати на вподобану спеціальність. Правила прийому до ВНЗ затверджені до 01 грудня 2014 року.

   Якщо абітурієнт вступатиме на спеціальність, куди необхідно подати сертифікат базового рівня, то потрібно обрати цей рівень під час реєстрації на ЗНО. У такому разі на пункті тестування учасник отримає зошит на 16 сторінок із 58 завданнями й два бланки відповідей (бланк А і бланк Б).

   Абітурієнт, який планує вступати на спеціальність, куди треба подавати сертифікат поглибленого рівня, потрібно обрати цей рівень під час реєстрації. У такому разі сертифікаційна робота міститиме 20 сторінок і учасник виконуватиме 74 завдання. Результати роботи потрібно заносити до бланків А, Б, А+ і Б+.

   Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового балу», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання до вищих навчальних закладів України.

   Результати Сертифікатів ЗНО будуть поділятися на дві категорії – «склав» або «не склав», у той час як межа цих категорій буде різнитися залежно від конкретного предмету.

   Хочу зазначити, що Сертифікат ЗНО дійсний один рік. Випускники минулих років, які не вступили до ВНЗ і планують вступати у 2015 році також складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання.

   Звертаємо увагу, що реєстрація учасників на пробне ЗНО триває з 01 листопада по 15 грудня 2014 року.

  Пробне ЗНО у 2015 році відбудеться з української мови та літератури – 21.03.15, з математики, історії України, біології, географії, хімії, фізики та іноземних мов – 28.03.15. Ціна одного тесту складає 89 грн.

  Детальну інформацію можна отримати:

www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО)

www.vintest.org.ua – сайт Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (ВРЦОЯО)

vintest@ukr.net – електронна пошта Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (0432) 65 65 35 – телефон інформаційної підтримки ВРЦОЯО

Корисні посилання
Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Вхід на сайт
У нас есть много шаблонов для UCOZ с рабочим конструктором и рабочими блоками на любую тематику.
Так же есть еще один сайт, где много UCOZ шаблонов , которые не оставят вебмастером равнодушными.
Также много дизайнов для UCOZ можно скачать с промовеббер.ру.
Если бесплатный UCOZ вас не устраивает и вы выбираете джумлу, то шаблоны дляjoomla 3 придутся весьма кстати.
Коклоникам ЦМС ДЛЕ я бы рекомендовал скачать DLE шаблоны с портала shablonidle.ru.
Уделим мы внимание и wordpress, причем шаблоны для вордпресс можно скачать бесплатно и на любую тематику.