Першого вересня – традиційний День знань, оскільки починають навчання школярі. Цього дня відбуваються урочисті лінійки та проводиться перший урок, який має бути підготовчим до навчального року. Міністерство освіти надіслало офіційний лист, за яким перший урок 2015 – 2016 року не має якоїсь певної тематики, однак вони надали рекомендації з його проведення. Тематика першого уроку повинна відповідати принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, що затверджена наказом МОН України від 16.06.2015 № 641.
Конкретну тему такого уроку навчальні заклади визначають самостійно.
При виборі теми, підготовці і проведенні Першого уроку доцільно звернути увагу на питання історії становлення державності України, виховання поваги до державних символів, шанобливого ставлення до традицій українців та представників інших національностей.
Пропонуємо провести урок-роздум про історичну долю України, про цінності української нації: державний суверенітет, незалежність, територіальну цілісність; урок- екскурсію до музею. Доречним буде запрошення на Перший урок учасників Революції Гідності, ветеранів, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, батьківської громади, діячів культури і науки, активістів громадських організацій та волонтерського руху, відомих земляків, знавців історії рідного краю.
Пропонуємо урізноманітнити форми і методи проведення Першого уроку; для оформлення класної кімнати використати зображення державної символіки України, ілюстрації краєвидів , портрети відомих людей рідного краю, тексти художніх творів патріотичного спрямування, афоризми про патріотизм тощо. Перший урок в початковій школі доцільно спрямувати на соціалізацію особистості: розповісти про сім’ю, родину, досягнення рідної школи, жителів міста чи села. Радимо використовувати художні твори для читання та драматизації, різноманітні тексти виховного і повчального змісту, творчі та тестові завдання, вікторини. |